Mullu 22. juunil esitasime (mina eraisikuna ja SAPTK juriidilise isikuna) Harju Maakohtule hagi peaminister Kaja Kallase vastu seoses tema poolt meie suhtes laimu levitamisega ja keeldumisega see lõpetada.
Täpsemalt sai hagi esitatud seonduvalt mullu 17. veebruaril Kallase poolt tema rohkem kui 26 tuhande jälgijaga ametlikul Facebooki lehel tehtud ja nii sotsiaalmeedias kui ka tavameedias palju avalikku tähelepanu saanud postitusega, milles peaminister väitis, et mina olen rünnanud Eesti iseseisvust, et minu ja SAPTK poolt Toompeal korraldatud meeleavaldusel rünnati Eesti politseid ning et Vabaduse väljakul toimunud meeleavaldusel ründasid korraldajad (st meie) arste, teadlasi ja meditsiinitöötajaid.
Toona kirjutasin:
“Reaalselt ei ole ma mitte kunagi Eesti iseseisvust rünnanud – vastupidi, suur osa minu avalikust tegevusest on aastaid olnud suunatud sellele, et Eestis säiliks austus riikliku iseseisvuse ideaali vastu. Just samuti on ühemõtteliselt vale väide, nagu oleks meie korraldatud meeleavaldusel rünnatud politseinikke – vastupidi, oleme meeleavaldusi korraldades alati rõhutanud vajadust käituda politseinike suhtes lugupidavalt. Otseselt vale on ka väide, nagu oleksime oktoobrikuus toimunud meeleavaldusel rünnanud arste, teadlasi ja meditsiinitöötajaid – vastupidi, täiesti rahumeelselt toimunud meeleavalduse korraldajatena avaldasime meditsiinitöötajatele ennastsalgava töö eest korduvalt tänu.”
Nüüd, kui Harju Maakohus rahuldas Kallase hagi Paul Kerese vastu, teatas Kallas valitsuse pressikonverentsil järgmist:
“Sellised pisikesed asjad annavad lootust, et ehk on maailm tagasi normaalsusesse jõudmas. Ja normaalsuse all pean ma silmas seda, et kõik – nii advokaadid kui ka ajakirjanikud ja ka poliitikud saaksid aru, et tegelikult ei ole laimamine kuidagi tasuta teenus ja see võib laimajale kalliks maksma minna. Igal juhul sõnavabadus ja laimamine ei ole sünonüümid ja see võiks olla viimase nädala õppetund kõigile, kes siiani arvasid, et igasugu jama võib suust täiesti karistamatult välja ajada.”
Eelnevalt jõudis Kallas väljendada oma Facebooki lehel sama mõtet nii:
“Teiste inimeste – ka poliitikute – laimamiseks ei ole mingit õigustust kellelgi. Ei advokaatidel, ajakirjanikel, kolleegidel-poliitikutel ega ükskõik kellel, kelle sõna ja mõte ühiskonnas levivad. Enne mõtle, siis ütle, nagu kõlab Eesti rahvatarkus.”
Mina ei palu Harju Maakohtult midagi muud kui seda, et meie vaidlus lahendataks selle sama põhimõtte alusel, mida Kallas ise rõhutab. Oleks kahetsusväärne, kui need, kes kohtu hinnangul levitavad Kallase suhtes laimu, peaks maksma talle suurt kahjuhüvitist, aga Kallase enda poolt avalikult levitatud laimu suhtes pigistataks silm kinni.