Skip to main content
Artiklid

INTERVJUU | Martin Helme: peaministrina viiksin Eesti välja nii elektribörsilt kui ka CO2 kvootide süsteemist

By 21. august 2022Kommentaare pole

EKRE esimees Martin Helme selgitas mulle antud telefoniintervjuus nn elektribörsiga seonduvate probleemide tagamaid ning rääkis ka sellest, mida tuleks probleemi ületamiseks või vähemalt selle ulatuslikuks leevendamiseks ette võtta.

Helme sõnul kujutavad nn elektribörs ja ka CO2 kvootide süsteem endast “täielikku räkitit”, millega kanditakse sadade tuhandete inimeste sissetulekud väikeste, ent jõukate ja mõjukate huvigruppide taskutesse.

Helme kinnitas, et kui tema oleks peaminister, tegutseks ta kõhklusteta selle nimel, et Eesti lahkuks viivitamatult nii elektribörsiks nimetatud Nordi Poolist kui ka CO2 kvootide süsteemist.

Mõlemad sammud on Helme sõnul võimalikud ja küsimus on vaid selles, kas võimu juures olevatel poliitikutel ja ametnikel on julgust ja tahtmist seista oma rahva heaolu eest.

Millest täpsemalt juttu tuli, seda kuula intervjuust!

Varro Vooglaid

Kõik minu artiklid ja saated on vabalt, ilma tasuta kättesaadavad, et nende keskmes olev sõnum leviks võimalikult laialt. Olen tänulik, kui peate vajalikuks minu ühiskondlikku tööd toetada. Info toetamise võimaluste kohta leiate SIIT.