Skip to main content
Artiklid

Osalesin Ruuben Kaalepi kutsel Ukraina sõja teemalises arutelus

Riigikogu liige Ruuben Kaalep (ERKE) esitas mulle mõne aja eest sotsiaalmeedias väljakutse tulla temaga debatile või arutelule, mis keskenduks Ukraina sõjaga seonduvatele küsimustele.

Olgugi, et praeguses hüsteerilises õhkkonnas, kus kõik peale ainuõigeks kuulutatud propagandanarratiivi (isegi propagandanarratiivi suhtes kriitiliste küsimuste püstitamine) tembeldatakse Kremli-meelsuseks, puudub mul eriline huvi sel teemal avalikesse aruteludesse astuda, võtsin kutse vastu, et ei jääks muljet, nagu pelgaksin sel teemal oma seisukohti väljendada.

Nagu ikka, räägin asjadest mitte nii, nagu keegi tahaks neid näha või kuulda, vaid nii, nagu ma neist mõtlen ja aru saan, püüdes juhinduda õigetest printsiipidest. Lähtun eesmärgist toimuvat mõista, mitte seista kellegi poliitiliste huvide eest.

Vestlus oli kahjuks üpris lühike ja seetõttu ka pealiskaudne, mistõttu ei pälvinud mitmed olulised küsimused tähelepanu, mida need vääriks. Aga mõned olulised punktid said siiski visandatud.

Vestlus avaldati 12. mail portaali Uued Uudised YouTube’i kanalis ja see on vaadatav siit:

Varro Vooglaid

Kõik minu artiklid ja saated on vabalt, ilma tasuta kättesaadavad, et nende keskmes olev sõnum leviks võimalikult laialt. Olen tänulik, kui peate vajalikuks minu ühiskondlikku tööd toetada. Info toetamise võimaluste kohta leiate SIIT.