Skip to main content
Artiklid

Vikerkaarelipust on saanud iseseisvuse loovutamise ja allaheitlikkuse sümbol

Helsingi kesklinnas on linnavalitsuse fasaadile heisatud suur homo- ja translipp, mida saadavad kuus väiksemat samasugust lippu pallee ees asetsevate lipuvarraste otsas. Kõigele sellele vaatab ülevalt alla üksik Soome Vabariigi lipp.

On ju juunikuu USA-st kui “läänelike väärtuste” vedurist lähtuvalt ikkagi homo- ja transuhkuse kuu ning tublid NATO liitlased peavad näitama, et käiakse ühte jalga. Saab näha, millal Tallinna linnavalitsus oma “arengus” nii kaugele jõuab, et ka meie linnavalitsuse hoone “kaunistatakse” sarnase plaguga.

Arvata võib, et see aeg pole enam kaugel, sest Margus Tsahkna andis ju juba mullu korralduse heisata homo- ja transuhkuse lipud mitte ainult välisministeeriumi fassaadile, vaid ka Eesti Vabariigi saatkondadele.

Veelgi enam, Tsahkna, kes on varem seisnud Eesti kuvandi parandamiseks nn soovahetuse lihtsustamise eest, näitas vikerkaarelippe heisates isiklikultki eeskuju ning andis lisaks Eesti diplomaatidele suunise marssida homo- ja transuhkuse paraadidel:

Üldse ei imestaks, kui Kaja Kallas laseks juunikuus ka Stenbocki maja fassaadi valgustada vähemalt mõnel päeval mitte sini-kollaseks, vaid vikerkaarevärviliseks – võimalik, et see ongi juba tehtud, pole vaatamas käinud. Kahtlemata aitaks see kaasa tema püüdlustele saada Euroopas kõrgepalgaline ametikoht.

Samuti võib niisugust aktsiooni oodata sotsiaalministeeriumilt, mille “transsooline” kantsler kamandas juba mullu töötajaid koos USA saadikuga homo- ja transuhkuse paraadile.

Ju lehvivad superministeeriumi juures praegugi vikerkaarelipud.

Eduka välis- ja julgeolekupoliitika osana peavad ju kõik püüdma oma eeskujulikult õigeusklikku läänemeelsust näidata, et selles osas ei tekiks välisisandatel küsimusi.

Ukrainagi teeb sel okkalisel teel tublisi edusamme.

Selline see meie “iseseisvus” ongi. Kokkuvõtlikult öeldes on vikerkaarelipust saanud vaimse ja kultuurilise iseseisvuse loovutamise ning allaheitlikkuse sümbol. Sõnum, mida selle lipu lehvitamine väljendab, on lihtne: oleme nõus oma identiteedist, selle aluseks olevatest tõdedest ja iseseisvusest lahti ütlema – peaasi, et püsime teie silmis heas kirjas.

Varro Vooglaid

Kõik minu artiklid ja saated on vabalt, ilma tasuta kättesaadavad, et nende keskmes olev sõnum leviks võimalikult laialt. Olen tänulik, kui peate vajalikuks minu ühiskondlikku tööd toetada. Info toetamise võimaluste kohta leiate SIIT.