Skip to main content
Saated

Varro Vooglaid LIVE #70 / Riigikohtu otsus sillutab teed seadusetusele

By 3. november 2023Kommentaare pole

Riigikohtu eilne otsus jätta EKRE fraktsiooni liikmete kaebus rahuldamata omab tähtsust tunduvalt laiemalt kui kõnealuse kaasuse kontekstis, sillutades teed seadusetusele – lähenemisele, mille kohaselt tuleb võimupositsioonilt oma poliitilisi ambitsioone ellu viies põhiseadusest ja seadustest kinni pidada üksnes niivõrd, kui see arvatakse olevat mugav.

Saate teises pooles peatun tõdemusel, et nüüd tunnistab ka peavoolumeedia kaudu tegutsev propagandamasin Ukraina nn vastupealetungi läbikukkumist, olgugi et ausad militaaranalüütikud on algusest peale toonitanud selle täielikku perspektiivitust.

On mõtlemapanev, et nagu koroonakriisi ajal, nii on ka Ukraina sõjaga seonduvalt tegutsenud meedia mitte inimeste ausa informeerimise eesmärgist lähtudes, vaid inimestega häbitult manipuleerides, selleks et tagada toetust elluviidavale poliitilisele programmile.

Sel viimasel teemal kirjutasin saate järgselt ka lühikese kommentaari.

Varro Vooglaid

Kõik minu artiklid ja saated on vabalt, ilma tasuta kättesaadavad, et nende keskmes olev sõnum leviks võimalikult laialt. Olen tänulik, kui peate vajalikuks minu ühiskondlikku tööd toetada. Info toetamise võimaluste kohta leiate SIIT.