Skip to main content
Artiklid

Koalitsioon viskas minu esitatud vaktsineerimisvabaduse tagamise eelnõu pikema jututa prügikasti

By 14. detsember 2023Kommentaare pole

Eile, st 13. detsembril 2023 toimus lõpuks selle eelnõu (76 SE) esimene lugemine, mille esitasin juba 8. mail, et Eestis kehtivates seadustes (karistusseadustikus) saaks vaktsineerimisvabaduse põhimõte selgesõnaliselt tagatud ning et selline kaudse vaktsineerimiskohustuse kehtestamine, nagu 2021. aasta sügisel aset leidis, ei saaks enam korduda.

Pidasin kõne ja vastasin pikalt küsimustele, selgitades põhjalikult, miks on kõnealuse eelnõuga ette pandud seadusemuudatus vajalik. Seejärel ilmus koalitsioon suurte jõududega saali ja saatis eelnõu ootuspäraselt prügikasti, olgugi et mitte ainsatki sisulist vastuargumenti ei esitatud. Nii ongi eelnõu menetlus lõppenud, mis omakorda osutab, milline on opositsioonisaadiku võimalus midagi mõjutada.

Vähemalt olen omalt poolt selle väga olulise probleemi tõstatanud ja pakkunud ka välja lahenduse. Kui kunagi peaks võimule saama jõud, mis päriselt ka austavad inimväärikuse põhimõtet ja selle osana kehalise puutumatuse põhimõtet, siis on hea eelnõu riiulist kohe välja võtta ja uuesti menetlusse anda.

Allpool on eelnõu 1. lugemise videosalvestus. Esimese lugemise stenogramm on kättesaadav SIIT.

Eelnõu ise on koos seletuskirjaga kättesaadav SIIN.

Varro Vooglaid

Kõik minu artiklid ja saated on vabalt, ilma tasuta kättesaadavad, et nende keskmes olev sõnum leviks võimalikult laialt. Olen tänulik, kui peate vajalikuks minu ühiskondlikku tööd toetada. Info toetamise võimaluste kohta leiate SIIT.