Skip to main content
Artiklid

Martin Helme: riigile hiiglasliku kahju põhjustajad peavad saama vastutusele võetud

By 11. juuni 2022september 12th, 2022Kommentaare pole

EKRE esimees Martin Helme rääkis neljapäeval, 9. juunil vahetult pärast terve öö väldanud riigikogu ööistungi lõppu mulle antud kommentaaris juba teist korda riigiprokuratuurile esitatud kuriteoteatest, millega taotletakse kiirtestide hangetel toime pandud tõsiste õigusrikkumistega seonduvalt haridus- ja teadusminister Liina Kersna suhtes kriminaalmenetluse algatamist.

Juttu tuleb ka personaalse vastutuse põhimõtte mitteteostumise probleemist laiemalt. Muu hulgas ütleb Helme, et need inimesed, kes vastutavad nüüd ka kohtu poolt põhiseadusevastaseks tunnistatud koroonapasside süsteemi kehtestamise ja sellega elluviidud sundvaktsineerimise poliitika eest, tuleks võtta reaalselt õiguslikule vastutusele.

Osana sellest vastutuse jõustamisest tuleks tema sõnul vallandada kõigi ametkondade juhid, kes rakendasid oma töötajate suhtes sundvaktsineerimise poliitikat, pannes nad olukorda, kus neil polnud muud võimalust kui valida endale nõutud ainete süstimida laskmise või oma töökoha ja karjääri kaotamise vahel.

Varro Vooglaid

Kõik minu artiklid ja saated on vabalt, ilma tasuta kättesaadavad, et nende keskmes olev sõnum leviks võimalikult laialt. Olen tänulik, kui peate vajalikuks minu ühiskondlikku tööd toetada. Info toetamise võimaluste kohta leiate SIIT.