Skip to main content
Artiklid

Ülo Vooglaid: Kaja Kallase sündimuse teemalist sõnavõttu oli piinlik ja ängistav kuulata

By 3. juuni 2022september 12th, 2022Kommentaare pole

Salvestasin täna hommikul väikese videoklipi, kus minu isa, emeriitprofessor Ülo Vooglaid kommenteerib peaminister Kaja Kallase poolt 15. mail 2022 riigikogus väljendatud sündimuse teemalisi seisukohti. Muu hulgas kõlas Kallase suust seisukoht, et isegi sõnapaari “fertiilne iga” kasutamine olevat naiste suhtes solvav ning käsitlevat naisi mitteinimestest sünnitusmasinatena.

Kaja Kallase mõttemallid paistavad olevat juurdunud tema perekonna kultuuris.

Kallase sõnavõtt, mis on pälvinud paljude inimeste tõsise halvakspanu, ent mida Kallase valitsust veendunult toetanud meedia pole teinud märkamagi, on terviklikul kujul nähtav riigikogu istungi salvestusest (algus ca 3:15:32). Selle sõnavõtu suhtes on kriitikat väljendanud nii riigikogu liige Jaak Valge (vt siit) kui ka paljulapselise pere ema, EKRE esimehe Martin Helme abikaasa Eeva Helme (vt siit).

Laiemalt võtsid sel teemal sõna ka üks Eesti tuntumaid konservatiivseid kolumniste, Maarja Vaino (vt siit), ning aasta ema Aage Õunap (vt siit).

Varro Vooglaid

Kõik minu artiklid ja saated on vabalt, ilma tasuta kättesaadavad, et nende keskmes olev sõnum leviks võimalikult laialt. Olen tänulik, kui peate vajalikuks minu ühiskondlikku tööd toetada. Info toetamise võimaluste kohta leiate SIIT.