Skip to main content
Artiklid

Pöördusin erakondade rahastamise järelevalve komisjoni poole

By 7. detsember 2022Kommentaare pole

Täna pärastlõunal saatsin Erakondade Rahastamise Järelevalve Komisjonile (ERJK) ametliku pöördumise, kus palusin iseenda ja kolleeg Markus Järvi nimel selgitada, kuidas komisjon tõlgendab erakonnaseaduse regulatsiooni seonduvalt küsimusega sellest, kas meie jätkuv osalemine meie saates “Fookuses” võiks olla kvalifitseeritud SAPTK kui juriidilise isiku keelatud annetusena meile, nagu mõned peavooluväljaannete töötajad on osutanud.

Sel samal teemal rääkisime ka mõõdunud nädala saates “Fookuses”.

Minu hinnangul on tegu absurdse tõlgendusega seadusest, mistõttu kirjutasin pöördumise lõpus selgesõnaliselt: “Kui seadusandja tahaks keelata riigikogu valimistel osalevatel kandidaatidel valimiste perioodil teatud laadi meediatöös osalemise, siis saaks seadusandja sellise keelu seadusesse kirjutada. Kuni sellist keeldu kehtestatud ei ole, on igati põhjendatud küsida, kas ERJK poolt sellise keelu tuletamine kehtivast õigusest ei kujutaks endast lihtsalt meelevaldset soovmõtlemist ehk seadusele tähenduse omistamist, mida seadusandja sellele reaalselt andnud ei ole.”

Muidugi ei pea me ERJK seadusetõlgendust endale siduvaks, aga meie huviks on hilisemaid probleeme vältida, milleks on omakorda kasulik teatud küsimused juba eos selgeks teha. Saab näha, mida siis see veider komisjon, mis ei kujuta endast õiguskaitseorganit ja mis on suuremas osas mehitatud parteide esindajatega, meie pöördumisele vastab.

Pöördumise terviktekstiga saab tutvuda SIIN.

Varro Vooglaid

Kõik minu artiklid ja saated on vabalt, ilma tasuta kättesaadavad, et nende keskmes olev sõnum leviks võimalikult laialt. Olen tänulik, kui peate vajalikuks minu ühiskondlikku tööd toetada. Info toetamise võimaluste kohta leiate SIIT.