Skip to main content
Artiklid

Sõnavõtt veel sündimata laste eluõiguse kaitseks

By 30. aprill 2024Kommentaare pole

Võtsin eile Riigikogus sõna sündimata laste eluõiguse kaitseks, kui menetluses oli temaatiline arupärimine peaminister Kaja Kallasele. Sõna võttis ka Kallase parteikaaslane Karmen Joller.

Paraku on reaalsus just selline: Eestis tapetakse igal aastal enne sündi rohkem kui 3000 last ja valitsus maksab selle suures osas kinni, justkui oleks laste tahtlik tapmine tervishoiuteenus. Selle reaalsuse taustal ei ole jutud, nagu Eesti oleks õigusriik, kus kõigile inimestele on võrdsetel alustel tagatud kõik põhiseaduslikud õigused, absoluutselt tõsiseltvõetavad.

Mul on kahju, et ka konservatiivide jaoks on sellised ülitõsised moraalsed probleemid selgelt tagaplaanil ega pälvi pea mingit tähelepanu.

Üleüldse on selgelt tajutav tendents, et moraalsed küsimused saavad poliitilisel areenil üha vähem tähelepanu, justkui need ei olekski ühiskondliku korralduse seisukohast fundamentaale tähtsusega.

Arupärimise arutamine terviklikul kujul on kättesaadav siit.

Varro Vooglaid

Kõik minu artiklid ja saated on vabalt, ilma tasuta kättesaadavad, et nende keskmes olev sõnum leviks võimalikult laialt. Olen tänulik, kui peate vajalikuks minu ühiskondlikku tööd toetada. Info toetamise võimaluste kohta leiate SIIT.