Skip to main content
Artiklid

Vaktsiinisund jätkub: Kaitseväe Akadeemia kohustab kõiki õppureid laskma endale Covid-19 vaktsiine süstima

By 3. september 2022Kommentaare pole

Täna laekus mulle vihje, et kuigi Tallinna Halduskohus on juba mitmes otsuses tunnistanud õigusvastaseks kaitseväe poolt teenistujate ametist vabastamise üksnes selle pärast, et nad ei ole nõustunud laskma endale Covid-19 vaktsiine süstida, jätkatakse kaitseväe süsteemis täpselt seda sama sundvaktsineerimise poliitikat.

Näiteks said Kaitseväe Akadeemia õppurid alles hiljuti koolist kirja, milles anti neile ühemõtteliselt teada, et kes Covid-19 vaktsiinide süstimise tõendit ei esita, see õppetööd jätkata ei saa:

“Kaitseväes on nõutud vaktsineeritus Covid-19 suhtes ja selle osas teist lahendust ei ole.

Te peate olema kas kehtivalt vaktsineeritud või omama kehtivat läbipõdemise tunnistust. Kui neid ei ole, tehakse teile kohapeal vaktsiinisüst ära.

Kõik, kellel on vaktsiinisüst tehtud või omate kehtivat läbipõdemise tunnistust, saatke see info kadri.kellamae@mil.ee ja jana.juul@mil.ee.

Teie info kantakse KV andmebaasidesse.”

Tähelepanuväärselt kasutab Kaitseväe Akadeemia oma lipukirjana loosungit “Mõistuse ja mõõgaga kodumaa eest!”, ent sellest hoolimata allutatakse sinna õppima minna tahtvad ja juba seal õppivad noored inimesed täiesti mõistusevastasele ja ka õigusvastasele vaktsineerimissunnile.

Seejuures on Kaitseväe Akadeemia deklareerinud loovuse ja ja tõhususe kõrval oma keskseks väärtuseks harituse, mille all peetakse akadeemia kodulehel kirjutatu kohaselt silmas “laia silmaringi” ja “avarat mõttemaailma”, mis “väljendub võimes olemasolevaid teadmisi analüüsida, seostada ja rakendada”. Ometi nähtub tuimast vaktsiinisunni jätkamisest risti vastupidine, sest tegu on noorte inimeste banaalse väärkohtlemisega, mille taustaks on kitsarinnaline, pime ja totaalselt irratsionaalne allumine ettekirjutatud ideoloogilise programmile ja valmisolek küsimusi küsimata seda ka teistele peale suruda.

Paradoksaalselt kutsub brigaadikindral Vahur Karusi juhtimisel tegutsev Kaitseväe Akadeemia oma kodulehel noori enda ridadesse loosungiga “Kindel tulevik Eestile ja sulle”, olgugi et tegelikult on viimaste aastate jooksul inimesed selgelt näinud, kuidas truult Eesti Vabariiki teeninud kaitseväelaste “kindel tulevik” ehk kogu nende karjäär hävitatakse kergekäeliselt lihtsalt selle pärast, et nad ei ole alluma kohtu poolt õigusvastaseks tunnistatud sunnile lasta endale süstida aineid, mida nad ei vaja.

Selline asi peab reaalselt ära lõppema ja selle ebaõigluse eest vastutavad inimesed tuleb võtta vastutusele. Kahtlemata väärib see olukord ka õiguskantsleri sekkumist, sest puudub vähimgi ratsionaalne põhjendus, miks noored inimesed ei peaks saama Kaitseväe Akadeemias õppida ilma, et nad laseksid endale Covid-19 vaktsiine süstida. Vastava info olen Õiguskantsleri Kantsleile edastanud.

Varro Vooglaid

Kõik minu artiklid ja saated on vabalt, ilma tasuta kättesaadavad, et nende keskmes olev sõnum leviks võimalikult laialt. Olen tänulik, kui peate vajalikuks minu ühiskondlikku tööd toetada. Info toetamise võimaluste kohta leiate SIIT.