Skip to main content
Saated

Varro Vooglaid LIVE #11 / Kas Eesti on saamas ebaseaduslikku valitsust?

Seekordses otsesaates keskendun peaasjalikult karmile tõsiasjale, et Reformierakonna juhtimisel on Eesti saamas ebaseaduslikku valitsust, meedia aga teeb nägu, nagu probleemi polekski.

Toon esile, et sellele probleemile on juhtinud tähelepanu nii endine õiguskantsler Allar Jõks (vt siit) kui ka kehtiva põhiseaduse projekti peamise autorina tuntud Jüri Adams (vt siit). Samas osutan ka praeguse õiguskantsleri Ülle Madise poolt väljendatud vastupidisele seisukohale.

Lisaks peatun ametnike ringkaitse probleemil, tuues esile, kuidas riigikohtu esimees Villu Kõve keeldus algatamast distsiplinaarmenetlust oma kolleegist riigikohtunik Urmas Volensi suhtes, kes laimas avalikult Objektiivi, justkui oleks tegu väljaandega, mis avaldab Ukraina sõjaga seonduvalt seisukohti vastavalt Vene Föderatsiooni saatkonna tellimusele.

Saate lõpuosas peatun õiguskantsler Ülle Madise poolt hiljuti ajalehes Sirp avaldatud artiklis väljendatud tõdemusel, et Eestis (nagu Läänes üldiselt) võtab üha laiemalt maad sisulist avalikku arutelu suretav vaikimise nõiaring, kus üks ja tihtilugu vale arvamus saavutab avalikkuse poolehoiu, ühiskondlik surve vaigistab kahtlejad ning lõpuks ei olegi võimalik inimesi säästes rahulikult parema lahenduse poole püüda.

Varro Vooglaid

Kõik minu artiklid ja saated on vabalt, ilma tasuta kättesaadavad, et nende keskmes olev sõnum leviks võimalikult laialt. Olen tänulik, kui peate vajalikuks minu ühiskondlikku tööd toetada. Info toetamise võimaluste kohta leiate SIIT.