Skip to main content
Saated

Varro Vooglaid LIVE #10 / Kes vastutab miljonite eurode ulatuses tekitatud kahju eest?

Seekordses otsesaates vaatan põhimõttelisele probleemile, milleks on vastutuse põhimõtte mitteteostumine riigivõimu teostamisel. Toon esile, et ilma nõudmata, et riigivõimu teostamisel osalevad inimesed vastutaksid reaalselt riigile põhjustatud kahju eest, ei ole võimalik õiglast ühiskonda rajada.

Saates lähevad eetrisse kaks intervjuud. Neist esimeses räägib EKRE esimees Martin Helme riigiprokuratuurile esitatud kuriteoteatest, millega taotletakse haridus- ja teadusminister Liina Kersna suhtes kriminaalmenetluse algatamist, et tuvastada, kas mullu sügisel miljonite eurode ulatuses riigile varalist kahju põhjustanud kiirtestide hankimisega on pandud toime kuritegu.

Teises intervjuus räägib minu isa, emeriitprofessor Ülo Vooglaid isikliku vastutuse põhimõtte olulisusest laiemalt ning selgitab, miks see peab avaliku võimu teostamisel käima käsikäes ka kompetentsuse põhimõttega.

Muu hulgas on saates vastutamatusest rääkides osutatud asjaolule, et kuigi salastatud lepingute sõlmimisega on Eesti Vabariigile võetud kohustus soetada ravimikorporatsioonidelt tohututes kogustes mittevajalikke koroonavaktsiine ja sellega on põhjustatud riigile miljonite eurode või koguni rohkem kui kümne miljoni euro ulatuses varalist kahju, ei ole meedia kordagi nõudnud, et selle eest vastutavad isikud võetaks reaalselt vastutusele.

Saate lõpus on tõstatatud küsimus sellest, kes ja kuidas peaks reaalselt vastutama, kui lõpuks tuvastab ka riigikohus kui Eesti Vabariigi kõrgeim kohus, et koroonapasside süsteem ja sellele tuginenud sadade tuhandete inimeste pool aastat väldanud ja riiklike karistustega tagatud massiline diskrimineerimine oli tõepoolest põhiseadusega vastuolus, nagu Tallinna Halduskohus oma hiljutises murrangulises otsuses sedastas.

Varro Vooglaid

Kõik minu artiklid ja saated on vabalt, ilma tasuta kättesaadavad, et nende keskmes olev sõnum leviks võimalikult laialt. Olen tänulik, kui peate vajalikuks minu ühiskondlikku tööd toetada. Info toetamise võimaluste kohta leiate SIIT.