Skip to main content
Saated

Varro Vooglaid LIVE #13 / USA ülemkohtu ajaloolise tähtsusega otsusest

By 1. juuli 2022juuli 2nd, 2022Kommentaare pole

Seekordses otsesaates keskendun kahele teemale, millest esimene seondub Kaja Kallase vastu kohtusse pöördumisega, teine PPA poolt mulle Sander Punamäe kaasuses tehtud absurdse trahviotsusega. 

Pidades silmas selle kohtulahingu algatamisega mulle isiklikult kaasnevaid päris suuri rahalisi kulutusi, olen tänulik, kui inimesed peavad vajalikuks ja võimalikuks anda nende kulutuste katmiseks omapoolse panuse. 

Lähemalt kirjutasin kohtusse pöördumise põhjused lahti SIIN.

PPA poolt mulle tehtud trahviotsusega seonduvalt tõin saates muu hulgas esile eelnevalt Facebookis osutatud tõsiasja, et valetab kas Punamäe, kelle väitel ei algatatud minu suhtes väärteomenetlust tema kaebuse alusel, või siis valetab PPA vanemväärteomenetleja Kristel Proos, kes kinnitas mulle ülekuulamisel ühemõtteliselt, et PPA ei algatanud menetlust omal algatusel, vaid lähtudes Sander Punamäe kaebusest.

Kindlasti kavatasen ma PPA trahviotsuse kohtus vaidlustada.

Aga ühtlasi plaanin tõstatada küsimuse sellest, kas PPA ametnikud võivadki väärteomenetluste raames menetlusaluste isikute küsimustele vastates otseselt valetada, ilma et valetamisega vahelejäämise korral rakendataks nende suhtes mingeidki sanktsioone.

Varro Vooglaid

Kõik minu artiklid ja saated on vabalt, ilma tasuta kättesaadavad, et nende keskmes olev sõnum leviks võimalikult laialt. Olen tänulik, kui peate vajalikuks minu ühiskondlikku tööd toetada. Info toetamise võimaluste kohta leiate SIIT.