Skip to main content
Saated

Varro Vooglaid LIVE #18 / Eesti peab lahkuma elektribörsiks nimetatud räkitist

By 19. august 2022Kommentaare pole

Seekordses otsesaates keskendun peamiselt nn elektribörsiga seonduvalt ilmnenud ja üha enamate inimeste poolt aina valusamalt tunnetatud probleemile. Saate tuumaks on intervjuu EKRE esimehe Martin Helmega.

Saate tuumaks on seisukoht, mida väljendasin mõne päeva eest ka oma Facebooki postituses:

“Minu lihtsa arusaamise kohaselt saab selle nn elektribörsiga seotud olemiseks olla ainuke tõeliselt oluline põhjus see, et sedasi saab Eesti inimestele pakkuda soodamat elektrit kui koha peal tootes. Ehk sel hetkel, kui selgub, et tegelikult tähendab selle nn elektribörsiga seotud olemine Eesti inimestele kallimat (või lausa kümneid kordi kallimat) elektrit kui neile saaks pakkuda väljaspool seda nn börsi otse müües, tuleks süsteemist viivitamatult lahkuda. Kindlasti saab nn börsisüsteemiga seotud olemiseks tuua esile ka muid põhjendusi, nagu võimalus müüa kohalikku elektritoodangut kalli hinnaga välismaale või võimalus saada nö rohelisemat elektrit, aga ultimatiivselt peaks siiski esimesena nimetatud kriteerium olema määrava tähtsusega. Kui see nii ei ole, siis saab kinnitust lihtne tõsiasi, et võimupositsioonid on hõivatud isikute ja huvigruppide poolt, mis lähtuvad poliitiliste otsuste langetamisel mitte rahva heaolu, vaid mingit laadi isikliku või grupilise kasu taotlusest. See aga omakorda tähendab, et riigivõimu kuritarvitatakse.”

Saate alguses osutatud Postimehe peataoimetaja Priit Hõbemägi artikli pealkirjaga “Kas sai selgeks, et Eesti Vabariigiga ei jamata” leiab SIIT.

Varro Vooglaid

Kõik minu artiklid ja saated on vabalt, ilma tasuta kättesaadavad, et nende keskmes olev sõnum leviks võimalikult laialt. Olen tänulik, kui peate vajalikuks minu ühiskondlikku tööd toetada. Info toetamise võimaluste kohta leiate SIIT.