Skip to main content
Saated

Varro Vooglaid LIVE #22 / Peaminister Kaja Kallase hullumeelsest avaldusest, et Eesti on sõjas

By 24. september 2022Kommentaare pole

Seekordses otsesaates peatun peaminister Kaja Kallase poolt nüüd juba korduvalt välja öeldud seisukohal, et Eesti on sõjas. Tegu on hullumeelse ja potentsiaalselt väga kaugele ulatuvate tagajärgedega avaldusega, mis väärib tõsist kriitilist tähelepanu.

Lisaks peatun Kallase poolt neljapäeva õhtul vahetult enne “Aktuaalset Kaamerat” ETV-s ette kantud avaldusel, kus ta toonitas muu hulgas, et Eesti on hästi kaitstud ja jääb kaitstuks ja et Venemaal välja kuulutatud mobilisatsioon ei mõjuta Eesti julgeolekuolukorda ning kus ta kutsus rahvast üles hoidma teinetest.

Saates unustasin peatud ühel väga tähelepanuväärsel tõsiasjal, mille kohta kirjutasin vahetult peale saate lõppu järgmist:

“Lisaks oma tänases otsesaates räägitule ja sellega seonduvalt osutan veel ühele ülimalt kõnekale vastuolule. Nimelt neid kaitseväe endisi ohvitsere (ja ka nt PPA endisi ametnikke), kes lasti kaitseväest (või siis PPA-st) kohtu poolt ebaseaduslikuks tunnistatud vaktsiinisunnile mitteallumise tõttu lahti ja kelle karjäär sedasi hävitati, oodatakse siiski õppustele, kus mittevaktsineeritust ei käsitleta takistusena. Ehk siis tegevteenistujana kuulutatakse inimesed riigikaitse süsteemis kõlbmatuks, aga reservistina nõutakse siiski nende panustamist riigikaitsesse. Ränk mõnitamine, midagi pole öelda.”

Saade läks eetrisse väljakuulutatust hiljem paljuski seetõttu, et eelmisel päeval teatas Facebook mulle 24-tunnisest postitamise ja kommenteerimise keelust – põhjuseks olevat asjaolu, et minu poolt juulikuus tehtud postitus, kus püstitasin küsimuse, mida siis nn transsoolisus endast kujutab, kui see ei kujuta endast psüühikahäiret, kvalifitseeruvat Facebooki kasutajatingimuste kohaselt vihakõneks.

Varro Vooglaid

Kõik minu artiklid ja saated on vabalt, ilma tasuta kättesaadavad, et nende keskmes olev sõnum leviks võimalikult laialt. Olen tänulik, kui peate vajalikuks minu ühiskondlikku tööd toetada. Info toetamise võimaluste kohta leiate SIIT.