Skip to main content
Artiklid

Koalitsioon tappis meie eelnõu, mis nägi ette e-hääletamise mittekasutamise rahvahääletustel

By 20. detsember 2023Kommentaare pole

Täna toimus Riigikogus juba maikuu alguses minu poolt menetlusse antud eelnõu 86 SE esimene lugemine. Eelnõu lähtus eesmärgist tagada rahvahääletuste läbiviimise vastu maksimaalne usaldus ning muuta selleks kehtivat õigust nii, et rahvahääletuste ei kasutataks e-hääletamist.

Koalitsiooni poolt ei esitatud eelnõu esimesel lugemisel mitte ainsatki vastuargumenti ega esitatud isegi ühtki kriitilist küsimust – ei viibitud saaliski. Ehk sisuliselt hoiduti igasugusest arutelust. Kutsungi peale tuldi lihtsalt saali ja visati eelnõu prügikasti, täiesti külmalt ja üksmeelselt.

Nii saigi eelnõu menetlus kiirelt tapetud. Just samuti tapeti septembris meie eelnõu 292 SE, millega tegime ettepaneku lõpetada e-hääletamise kasutamine nii Riigikogu, KOV-ide kui ka Euroopa Parlamendi valimistel. Taas kord nähtub, milline on opositsioonisaadikute võimalus midagi mõjutada.

Allpool on menetluse videosalvestus. Fraktsiooni nimel pidas asjaliku kõne kolleeg Jaak Valge, kellega koos me need kaks eelnõud ette valmistasime.

Varro Vooglaid

Kõik minu artiklid ja saated on vabalt, ilma tasuta kättesaadavad, et nende keskmes olev sõnum leviks võimalikult laialt. Olen tänulik, kui peate vajalikuks minu ühiskondlikku tööd toetada. Info toetamise võimaluste kohta leiate SIIT.