Skip to main content
Artiklid

VIDEOKOKKUVÕTE | Tagasivaade minu senisele ajale riigikogus

By 31. detsember 2023Kommentaare pole

Soovin teile rahulikku aastavahetust, head sõbrad!

Ühtlasi loodan (kujunenud olukorda realistlikkult hinnates), et algav aasta ei tule lõppevast oluliselt raskem – juba see oleks väga tänuväärne.

2023. aasta oli minu jaoks kahtlemata erakordne, sest suure elumuutusena asusin rahva teenistusse riigikogu liikmena. Selle rolliga pean jätkuvalt harjuma.

Opositsioonisaadikuna ei ole lihtne taluda oma pidevalt tunnetatud suutmatust midagi päriselt ära teha.

Aga loodetavasti on senistest pingutustest olnud siiski mingil määral kasu – kasvõi selleks, et anda olulisi põhimõtteid kajastavatele seisukohtadele laiemat kõlapinda.

Kindlasti sain selle aasta jooksul riigikogus näha palju rohkem seda, mis teeb hingele valu, kui seda, mis pakub võimalust rõõmustada.

Eriliselt valusa pitseri jätab lõppevale aastale abielu institutsiooni väärastamine Eesti Vabariigis – samm, mis on meie poliitilises ja bürokraatlikus süsteemis sügavalt juurdunud orjameelse ja ebaväärika, lömitava vaimse hoiaku väljendus.

Oma senise aja riigikogus võtsin kokku allpool osutatud videos. Kui seal nähtu-kuuldu tundub teile oluline, siis palun jagage videot ka oma sõpradega.

Ärgem kaotagem lootust ning vältigem kurja ja tehkem head! Selleks pakub elu võimalusi iga päev, sõltumata sellest, kui head või halvad ajad meid ees ootavad.

Ja kui põlv paindub, siis palugem jätkuvalt Jumalat, et me ise ja meie rahvas pääseks hukatusest. Sest on ju öeldud: “Inimeste käes on see võimatu, kõik on aga võimalik Jumala käes.” (Mt 19:26)

Varro Vooglaid

Kõik minu artiklid ja saated on vabalt, ilma tasuta kättesaadavad, et nende keskmes olev sõnum leviks võimalikult laialt. Olen tänulik, kui peate vajalikuks minu ühiskondlikku tööd toetada. Info toetamise võimaluste kohta leiate SIIT.