Skip to main content
Saated

Varro Vooglaid LIVE #20 / Energiakriisi süvenedes peame valmistuma kodanikuallumatuseks

By 9. september 2022Kommentaare pole

Seekordse otsesaate alguses kommenteerin mõningaid viimase nädala uudiseid, millest vaatab vastu banaanivabariigi muster. Peatun kaitseväe juhataja Martin Heremi soovimatusel võtta kaitseväes ebaseadusliku vaktsiinisunni eest vastutust, samuti Reformierakonna otsusel saate Euroopa Kontrollikotta Eesti esindajaks autorollo skandaali peategelane Keit Pentus-Rosimannus.

Saate põhiosas keskendun aga üha süngemaks muutuvale energiakriisile, mis ähvardab tuua kaasa ülimastaapse majanduskriisi ja ühiskonna vaesumise. Osutan ka kohalikust meediast läbi käinud uudisele, mille kohaselt peab suur osa eurooplastest võimalikuks rahutuste puhkemist, mis näib igati tõenäoline, pidades silmas, et energiakriis arvatakse vältavat aastaid.

Huu hulgas mängin saates ette katked EKRE esimehe Martin Helme poolt ETV-le antud väga sisukast intervjuust ja osutan vajadusele hakata koondama üldrahvalikku vastupanu ning valmistuma nii suurteks meeleavaldusteks kui ka kodanikuallumatuseks.

Varro Vooglaid

Kõik minu artiklid ja saated on vabalt, ilma tasuta kättesaadavad, et nende keskmes olev sõnum leviks võimalikult laialt. Olen tänulik, kui peate vajalikuks minu ühiskondlikku tööd toetada. Info toetamise võimaluste kohta leiate SIIT.