Skip to main content
Saated

Varro Vooglaid LIVE #15 / Vastupidiselt meedia väidetele ei ole Orbáni riigimehelikus kõnes midagi skandaalset

By 29. juuli 2022juuli 30th, 2022Kommentaare pole

Seekordses otsesaates kommenteerin mõne sõnaga Ungari peaministri Viktor Orbáni suurepärast kõnet, mille pseudoliberaalne meedia kuulutas valelikult rassistlikuks ja skandaalseks, ent mis tegelikult peegeldab eeskujulikku riigimehelikku hoiakut.

Erinevalt peavoolu väljaanntest tellis Objektiiv kõne tõlke ja avaldas selle terviklikul kujul. Soovitan tungivalt võtta aega, et see kõne algusest lõpuni läbi lugeda – muu hulgas selleks, et näha, kuidas näeb välja tõelisest riikliku iseseisvuse ideaalist lähtuv ja oma rahva heaolu prioriteedina käsitlev riigimehelik mõtlemine. Kontrast meie valitsuspoliitikutega on karjuvalt suur.

Lisaks eelnevale peatun saates põgusalt asjaolul, millest hiljuti ka lähemalt kirjutasin – nimelt sellel, et põhiseaduse paragrahvist 62 tuleneva kaitse tõttu jääb kohtusse esitama hagi Tartu Ülikooli eetikaprofessori ja eetikakeskuse juhataja ning Reformierakonna raames ka riigikogusse kuuluva Margit Sutropi vastu, olgugi et ta levitas minu suhtes alatut laimu.

Varro Vooglaid

Kõik minu artiklid ja saated on vabalt, ilma tasuta kättesaadavad, et nende keskmes olev sõnum leviks võimalikult laialt. Olen tänulik, kui peate vajalikuks minu ühiskondlikku tööd toetada. Info toetamise võimaluste kohta leiate SIIT.